eğitim destek

Hizmet ve Faaliyet Alanlarımız;

Matematik Laboratuarı Kurulumu: Matematik Laboratuvarı kitlerinin satışını ve kurulumunu gerçekleştirmektedir. Bu amaçla; okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenme güçlüklerini, ön yargılarını, yetersizliklerini ortadan kaldırmak, öğrencilerimize okulu, matematiği sevdirmek ve matematik kazanımlarının kalıcı olmasını sağlamak üzere tasarlanmış, etkinlik odaklı materyaller topluluğundan oluşan sıra dışı öğrenme mekanları; "Matematik Laboratuvarları" üretmekteyiz. "İçerik önemlidir, içerik her şeydir" anlayışıyla Materyal seçiminden kullanımına kadar büyük bir titizlikle hareket edilmiş, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin işini kolaylaştıracak, toplanması ve kullanılmasını etkili kılacak bir sistemle sunulmuştur. Kesinlikle bu bir ürün ya da ürün grubu satışı değildir. Fiziksel mekan olarak en iyisini ve kuruma özgü olmasını arzu etmekle birlikte, esas işimiz öğretimi eğlenceli ve etkili kılacak materyallerin sistemli bir şekilde kullanımını sağlamaktır.

Matematik ve Zeka oyunları Kulübü, Üstün Yeteneklilerin Eğitimi, Zeka oyunları atölyeleri ve Sayısal alanla ilgili oluşturulmuş kulüp faaliyetlerinin en iyi destekçisi ve tedarikçisi olmayı ilke edinmiştir. Kuruma özgü olarak tasarladığımız projelerde en seçkin ve kaliteli ürünleri kullanarak farkındalık oluşturacak çalışmalar yapmaktayız.

Özel Derslikler: Bunlar; küçük seminer dersliği, büyük konferans veya grup dersliği, laboratuar, plastik sanatlar (resim, heykel, ahşap, seramik, fotoğraf-video, dijital sanatlar) , atölye( işlik) müzik dersliği, resim atölyesi, teknoloji ve tasarım odası … Her biri için ayrı bilgi gereken bu derslikleri doğru düzgün projelendirmek için, ilgili grup öğretmenleri ve donanım uzmanlarıyla çalışılmalıdır. Özel dersliklerde; bir çok bileşene dikkat etmek gerekir. Grup, boyutlar, döşeme kaplaması, tavan kaplaması, aydınlatma, duvar kaplaması, havalandırma, güvenlik, donanım, Mobilya seçimi vb. Ayrıca özel dersliklerin; öğrenci tarafından kullanım biçimi farklıdır. O kadar ki, bir laboratuvar, bir sanat atölyesi öğretmenin özel çalışma-araştırma mekanı gibi sürekli yaşamalı; meraklı öğrenci, öğretmenini orada istediği zaman ziyaret edebilmeli, sorgulayabilmeli, izleyebilmelidir. Özel derslikler için önerebileceğimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizin ufkunu açacak, onların gelişimlerine katkı yapacak "Derslik ve Etkinlik Kütüphanesi" ve ilgili materyallerin tedarik, kurulum ve gelişimini sağlıyoruz.

Oyuncak Kütüphanesi Kurulumu: Erken çocukluk döneminde çocukları olan ailelere, çocuk gelişimi, bakımı ve eğitimi ile ilgilenen kişi, kurum ve kuruluşlara; Çocukların gelişimsel özelliklerine ve eğitimsel ihtiyaçlarına yönelik olarak en uygun eğitici materyalleri "ödünç verme" yöntemiyle karşılayan ve onlara rehberlik eden merkezlerdir. Bu amaçla, halk kütüphaneleri, bilgi evleri, sivil toplum merkezleri ve okullarda kütüphaneleri sevdirmek, etkili kullanımını sağlamak için mevcut hizmetin kalitesini artıracak bir yöntem ve zenginlik olarak düşünülmesi gerekmektedir.

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimde Araç-Gereç Kullanımı: Satışını ve kurulumu gerçekleştirdiğimiz mekanların verimli, etkili ve öğrenciye dönük kullanımı ile ilgili hizmet içi eğitim programları düzenlemektedir. Okul, öğretmen, öğrenci ve oyun, oyuncak sevdalıları ile birlikte tüm dünya çocuklarının gelişimi için işbirliği yapmayı hedeflemektedir.